Yeni Dünya

 Yeni Dünya
Okunuyor Yeni Dünya

Baharin gelişi ile birlikte koyu sarı renkli, iri çekirdekliyenidünya meyvesinin kalp dostu olduğunu biliyormuydunuz.  Halk arasında yenidünya olarak bilinen malta eriğinin Asya’nın doğusunda yoğun olarak bulunur. Özellikle Çin ve Japonya’da bulunan malta eriği meyvesinin, ülkemizde ılıman bölgeler ve sahil kesimlerinde yetiştiriliyor.

A vitamini deposu olan meyve göz ve cilt sağlığına çok iyi geliyor. Yenidünya diğer adı ile malta eriği lif ve pektin yönünden zengin olması nedeni ile sindirim sisteminin en iyi dostu diyebiliriz. Antioksidan etkilere sahip flavonoidler sayesinde hücre hasarını önleyerek kalp hastalıklarına karşı etkin bir koruma sağlıyor. Yenidünya meyvesinde bulunan B ve C vitaminlerinin yanısıra fosfor, kalsiyum ve potasyum gibi mineral maddeler yönü ile de ön plana çıkan bir meyve özeliğini taşıyor.

Ağaç yaprakları tanen içerdiği için ishal durumlarında da kullanılabilir. Güneş ışığı almayan bir yerde malta eriği ağacının kurutulmuş yapraklarının üzerine kaynar su dökülerek 10-15 dakika kadar demlendirildirilecek bir infüzyon hazırlanır. İshal durumunda hazırlanan bu sudan günde 2-3 su bardağı içerek sıhhate kavuşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.kilispostasi.com/haber/yenidunya-kalp-dostu/1201593

yeni dunyanin faydalari, yeni dünya çiçeğinin faydaları, yeni dünya meyvesi, yenıdunyanın faydaları, yeni dünya meyvesinin faydaları, yeni dünya faydaları, malta eriginin faydalari, malta eriği faydaları, yenidünya meyvesi, yenidünya faydaları

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın